Koszyk

Aktualności

CZY MAKIJAŻ PERMANENTNY MOŻNA WYKONYWAĆ LATEM?

By 6 czerwca 202122 września, 2021No Comments

Wiele z Was pyta mnie ostatni, czy makijaż permanentny można wykonywać latem?

Cóż mam powiedzieć

Wiem, że latem każda kobieta chce wyglądać pięknie. Zdecydowanie jest to nawet ważniejsze niż w pozostałych porach roku, zwłaszcza gdy wybiera się na urlop, często chodzimy na plażę czy wyjeżdżamy ze znajomymi nad jezioro. Jednak jeśli chce się wykonać makijaż permanentny przed urlopem, by w jego trakcie cieszyć się wygodą i pięknym wyglądem, trzeba pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej. Tak, niestety moje Panie.

Dlaczego?

  • Choćby dlatego, że do wykonania tego zabiegu potrzeba dwóch wizyt, lepiej więc ustrzec się przed sytuacją, kiedy nie zdąży się ich odbyć przed wyjazdem
  • Niezbędny będzie również proces gojenia, który trochę trwa – jest to bowiem ingerencja w skórę. Trzeba pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu skóra nie wygląda najlepiej
  • Twoja skóra będzie potrzebowała około 7 dni na wygojenie. Może być lekko opuchnięta, zaczerwieniona. Początkowo makijaż jest bardzo wyrazisty, mogą też pojawiać się strupki, które odpadną dopiero po kilku dniach. I których nie można samemu ściągać! 
  • Przyjmuje się, że Średnio po 2 miesiącach makijaż permanentny osiąga docelowy wygląd.
  • Ponadto po około miesiącu będziesz musiała poddać się dodatkowemu dopigmentowaniu aby uzupełnić barwnik i nanieść ewentualne poprawki.
  • Pamiętaj o tym! Kolejny krok to niezwykle ważna pielęgnacja
Call Now Button