Najczęściej zadawane pytania przez:
Kiedy otwierają się zapisy do Pani Agnieszki?
Zapisy otwieramy 4 listopada 2024 o godzinie 10:00. Zapisy są wyłącznie telefoniczne pod numerem telefonu: 791900690.
Będziemy zapisywać na zabiegi w miesiącach: marzec/kwiecień/maj 2025.
Na czym polega zabieg makijażu permanentnego?
Wykonanie makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu pigmentu wgłąb skóry. Dzięki czemu uzyskujemy efekt makijażu, który pozostaje z nami na dłużej i jest odporny na działanie wody i kosmetyków do demakijażu.
Czym różni się makijaż permanentny od tatuażu?
Makijaż permanentny jest robiony w płytszej warstwie skóry i innymi preparatami niż tatuaż. Dzięki czemu efekt jest delikatniejszy i z czasem zanika. Prawidłowo wykonany makijaż należy odświeżyć co jakiś czas. Tatuaż pozostaje z nami do końca życia.
Jakie są przeciwwskazania do makijażu permanentnego?
Przeciwwskazania do makijażu permanentnego mogą się różnić w zależności od miejsca wykonywania makijażu. Pełna lista znajduje się TUTAJ
Czy można zrobić sobie makijaż permanentny latem?
Tak, jak najbardziej. Wykonujemy makijaże cały rok. Jednak, jeśli planujesz wyjazd na wakacje, na których będziesz przebywać w basenie, na plaży, będziesz się opalać itd., to lepiej umów się na wykonanie makijażu po wakacjach. Gojący się makijaż permanentny wymaga szczególnej pielęgnacji oraz chronienia przed słońcem, co może być utrudnione podczas słonecznych wakacji.
Z kolei po wakacjach, jeśli skóra twarzy jest świeżo opalona, zaczerwieniona – przesuń wizytę o co najmniej 2 tygodnie.
Czy mogę iść na solarium?
Jeśli planujesz wykonanie makijażu permanentnego, a jednocześnie korzystasz z solarium, to po opalaniu się odczekaj minimum 2 tygodnie do wykonania makijażu permanentnego.
Po wykonanym makijażu przez miesiąc nie korzystaj z solarium. Po tym czasie warto wyłączać lampy na twarz lub przykrywać twarz na czas opalania się – makijaż potraktowany światłem UV szybciej blaknie i wcześniej będziesz musiała go odświeżyć.
Dlaczego aktywna opryszczka na ustach jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego?
Opryszczka to wykwit spowodowany zakażeniem wirusem HSV. Opryszczki pojawiają się przy osłabieniu odporności lub przy uszkodzeniu skóry. Aktywna opryszczka lubi się rozsiewać, dlatego jeśli nakłujemy skórę na brwiach lub powiekach podczas aktywnej opryszczki na ustach – ryzykujemy powstaniem opryszczki na brwiach lub powiekach.
Miewam tendencję do opryszczki. Czy muszę przyjąć jakieś leki przed pigmentacją ust?
Nie przyjmuj żadnych leków. Leki nie działają na nieaktywne wirusy. Natomiast jeśli masz tendencje do opryszczek to istnieje duże prawdopodobieństwo jej wykwitu zaraz po zabiegu na ustach. Dlatego warto zaopatrzyć się w lek przeciwwirusowy (Heviran, Hascovir) i przyjąć go wg zaleceń Twojego lekarza zaraz po wykonanym makijażu permanentnym ust.
Dlaczego epilepsja jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego?
Epilepsja jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego głównie ze względu na ryzyko wystąpienia napadu podczas zabiegu. Makijaż permanentny to procedura, która wymaga precyzji i używania specjalnych narzędzi (np. igieł) do wprowadzania pigmentu pod skórę. W przypadku osoby z epilepsją istnieje ryzyko, że stres, ból, niepokój lub inne czynniki mogą wywołać napad padaczkowy. W trakcie takiego napadu osoba może nie kontrolować swoich ruchów, co zwiększa ryzyko urazów oraz może zakłócić przebieg zabiegu, co może prowadzić do niepożądanych efektów estetycznych i zdrowotnych.
Dodatkowo, niektóre leki przeciwpadaczkowe mogą wpływać na proces gojenia się skóry lub zwiększać podatność na infekcje, co może dodatkowo skomplikować wynik zabiegu.
Jestem w ciąży i/lub karmię piersią. Dlaczego nie mogę mieć wykonanego makijażu permanentnego?
Wykonanie makijażu permanentnego jest zabiegiem inwazyjnym i niesie ze sobą (niewielkie, ale jednak) ryzyko powikłań. W przypadku ciąży oraz karmienia piersią ograniczamy możliwości leczenia powikłań (nie wszystkie leki są bezpieczne dla dziecka).
Czy makijaż permanentny boli?
Wykonanie makijażu permanentnego wiąże się z przerwaniem ciągłości skóry, więc nie należy do przyjemnych zabiegów. Jednak odczucia są indywidualne. Czynniki wpływające na dyskomfort to przede wszystkim: indywidualna tolerancja na ból, miejsce zabiegu, technika pracy, doświadczenie specjalisty, zastosowane preparaty i stan skóry. W naszym salonie makijaż permanentny jest wykonywany przez doświadczone osoby dopracowanymi technikami, dzięki czemu dyskomfort jest minimalizowany prawie do zera. Zdarza się, że panie zasypiają podczas zabiegu 🙂
Bardzo boję się bólu, czy mogę przed zabiegiem przyjąć środek przeciwbólowy lub znieczulić się u znajomego lekarza?
W żadnym przypadku! Leki przeciwbólowe mające również działanie przeciwzapalne są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego. Intensywne znieczulenie unieruchamia mimikę twarzy, a to utrudnia wykonanie prawidłowego rysunku wstępnego. Znieczulenie również utwardza skórę, a to utrudnia implantację pigmentu wgłąb skóry.
Czy muszę przyjść wcześniej na konsultację?
Jeśli jesteś zdecydowana na zabieg i nie masz starego makijażu permanentnego, to wcześniejsza konsultacja nie jest potrzebna. Przed samym zabiegiem będziemy uzupełniać dokumenty i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Jeśli masz stary makijaż, to warto wcześniej przyjść i się pokazać, żebyśmy wiedzieli, czy nie ma potrzeby rozjaśnienia starego makijażu.
Jeśli nie jesteś zdecydowana, nie wiesz czy makijaż będzie Ci pasować, nie możesz zdecydować się na technikę makijażu lub masz podejrzenie alergii – zapraszamy na wcześniejszą konsultację. Konsultacja jest płatna, ale jeśli podczas konsultacji zdecydujesz się na makijaż permanentny, to opłata za konsultację będzie odjęta od ceny za makijaż permanentny.
Jak długo trwa zabieg?
Wykonanie nowego makijażu permanentnego zazwyczaj trwa około 2 godziny.
Zabieg podczas szkolenia trwa dłużej – zazwyczaj około 3 godziny.
Dopigmentowanie najczęściej trwa około 1 godziny.
Zabieg może się przedłużyć, co jest kwestią bardzo indywidualną i zależy najczęściej od reakcji skóry na zabieg, doświadczenia linergistki (w przypadku szkolenia) oraz stopnia trudności wybranej techniki.
Jak będę wyglądać zaraz po zabiegu? Czy mogę od razu wrócić do pracy?
Zaraz po zabiegu kolor makijażu będzie bardzo intensywny – brwi wyglądają jak po świeżo zrobionej hennie pudrowej, usta jak pomalowane intensywną pomadką. Na ustach może wystąpić opuchlizna, która utrzymuje się zazwyczaj kilka godzin. Niektóre panie nie czują się z tym komfortowo, inne są zachwycone efektem i zaczynają rozglądać się za specjalistą od wypełnienia ust. Powieki lekko puchną, co może się utrzymać do 2-3 dni. Po każdym zabiegu można wrócić do pracy pod warunkiem, że środowisko pracy nie jest wymienione jako niewskazane w pielęgnacji pozabiegowej.
Czy po zabiegu mogę iść na basen lub siłownię?
Po zabiegu otrzymasz od nas ulotkę z informacją o pielęgnacji pozabiegowej. Nieprzestrzeganie zaleceń może spowodować komplikacje pozabiegowe (trudności w gojeniu się, w przyjęciu się pigmentu, a nawet nieprzyjęcie się makijażu lub zmiana koloru pigmentacji). Basen, siłownia, solarium nie są zalecane w czasie gojenia się makijażu permanentnego.
Czy po wykonanym makijażu permanentnym mogę używać tych samych kosmetyków co dotychczas?
Podczas gojenia się świeżego makijażu używaj wyłącznie czystej wody oraz preparatów zalecanych przez linergistkę. Nie stosuj płynów micelarnych, toników, podkładów, pudrów itp. Po wygojeniu naskórka i odpadnięciu strupków możesz wrócić do swoich ulubionych kosmetyków.
Nic mi się nie przyjęło i co dalej?
Przede wszystkim nie panikuj. To jest zupełnie normalne, że po odpadnięciu strupków makijaż jest słabo nasycony lub wręcz niewidoczny. Ale pamiętaj – jeśli czegoś nie widać, nie oznacza, że tego tam nie ma 🙂 Najczęściej kolor stabilizuje się w okolicach 4 tygodnia. Jeśli po tym czasie w dalszym ciągu makijaż jest zbyt jasny, skontaktuj się z nami, a ustalimy termin drugiego spotkania. Dopigmentowanie najczęściej niweluje problem. Dopigmentowanie może wiązać się z dodatkową opłatą.
Dlaczego na dopigmentowanie mogę przyjechać dopiero po 6 tygodniach?
Makijaż permanentny jest zabiegiem inwazyjnym. Podczas procedury dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Przed drugim zabiegiem musimy się upewnić, że skóra jest w pełni wygojona, a najczęściej trwa to 4-6 tygodni. Wcześniejszy zabieg mógły doprowadzić do powikłań, z których najczęstszym jest zbliznowacenie tkanki.
Czy muszę być kosmetologiem, żeby zostać linergistką?
Żeby zostać linergistką nie musisz mieć wykształcenia kosmetycznego, jednak takie wykształcenie na pewno ułatwi Ci start.
Czy muszę mieć własny gabinet, żeby wykonywać makijaże permanentne?
Nie musisz posiadać własnego gabinetu. Na szkoleniu podpowiemy Ci jak się zorganizować, żeby móc świadczyć usługi.
Czy muszę umieć rysować, żeby zostać linergistką?
Zdolności plastyczne i poczucie estetyki na pewno ułatwią Ci start. Jeśli jednak z rysowaniem masz na bakier – nic się nie martw, na szkoleniu nauczymy Cię jak szybko i poprawnie wykonać rysunek wstępny.
Nie stać mnie na szkolenie, czy macie na to jakąś radę?
Owszem 🙂 Wiele naszych kursantek korzysta z dofinansowania (BUR, KFS), dzięki czemu koszt szkolenia spada nawet o 50-100%. Więcej szczegółów uzyskasz pod nr telefonu 577 360 630. Jeśli nie spełniasz wymogów dofinansowania, to jest możliwość rozłożenia ceny szkolenia na raty.
Co muszę umieć zapisując się na szkolenie Basic?
Wystarczy umiejętność trzymania ołówka w ręce 🙂
Co muszę przywieźć na szkolenie Basic?
Wygodne obuwie, smartfon i dobry humor!
Jestem zapisana na szkolenie Basic. Czy muszę mieć swoją maszynę?
Nic nie kupuj przed szkoleniem. Na rynku jest bardzo duży wybór i kupowanie czegokolwiek przed szkoleniem jest jak kupowanie kota w worku. Na szkoleniu pokażemy co jest do czego i na co zwrócić uwagę przy zakupie wyprawki. Wszystkim naszym kursantom zapewniamy materiały do pracy.
Jeśli jednak posiadasz już maszynę – przywieź ją ze sobą. Weź również igły w rozmiarze 1 pasujące do tego urządzenia. Zrobimy wszystko, żebyś wyjeżdżając umiała pracować na swoim sprzęcie.
Pigmentuję brwi, a chcę się zapisać na szkolenie z ust. Mam wybrać szkolenie Basic (dla osób początkujących) czy Masterclass (dla osób zaawansowanych)?
Wg naszej polityki – osoba początkująca to osoba, która nigdy nie miała styczności z makijażem permanentnym, nie potrafi ustawić maszyny, nie zna kolorymetrii, pigmentologii, nie zna przeciwwskazań do zabiegu itd. Na szkoleniu Basic uczymy wszystkiego od zera.
Osoba zaawansowana to ktoś, kto zna podstawy, a chce się nauczyć wyłącznie nowej techniki. Tak więc jeśli pigmentujesz brwi, a chcesz się szkolić z ust – zapraszamy na szkolenie Masterclass.
Jeśli jednak pigmentujesz już dłuższy czas, ale czujesz, że masz braki w wiedzy teoretycznej, nie potrafisz zrobić rysunku wstępnego, miałaś dłuższą kilkuletnią przerwę (np. z powodu ciąż) i nie jesteś na bieżąco z wiedzą branżową – przemyśl szkolenie dla osób początkujących.
Szkolenia są stacjonarne czy online?
Wszystkie szkolenia u Agnieszki Majewskiej są stacjonarne w Ostrowie Wielkopolskim. Kładziemy duży nacisk na prawidłowe wykonywanie makijażu na modelkach. Natomiast przed szkoleniem otrzymasz materiały online, gdzie zawarta jest cała teoria i należy ją przyswoić przed rozpoczęciem szkolenia stacjonarnego. Dzięki temu mamy więcej czasu na praktykę.
Szkolenia u innych trenerów Maderm Academy mogą wyglądać inaczej – najlepiej skontaktuj się z nimi bezpośrednio. Kontakt do pozostałych trenerów jest TUTAJ.
Na szkoleniu dostałam kod zniżkowy. Jak mam go użyć?
Sprawdź maila, powinnaś/powinieneś otrzymać maila potwierdzającego rejestrację w systemie zniżkowym. Dokonując zakupu na sklepie internetowym nie musisz się logować. Aby skorzystać ze zniżki należy wykonać 2 punkty:
1. Wpisując dane odbiorcy zwróć uwagę, aby adres mailowy był ten sam, na który otrzymałaś/otrzymałeś potwierdzenie rejestracji w programie.
2. W miejscu na kod rabatowy wpisz kod otrzymany od swojego trenera.
Czy pigmenty Maderm i M-Line spełniają wymogi REACH?
Tak! Obie linie pigmentów spełniają wymogi REACH. Kontrolujemy również aktualizację przepisów krajowych i na bieżąco reagujemy na zmiany.
Gdzie znajdę karty charakterystyki pigmentów?
TUTAJ
Gdzie znajdę informacje o kolorach pigmentów, ich składach, wyniki badań laboratoryjnych?
TUTAJ
Zrobiłam zakupy w sklepie internetowym, a w paczce dostałam towar, ale brakuje procedur. Czy otrzymam je w drugiej paczce?
Nie. Zakupione dokumenty (procedury, karty zabiegowe itd) wysyłamy zawsze mailowo – prosimy sprawdź Skrzynkę odbiorczą, linki do dokumentów są w mailu potwierdzającym realizację zamówienia.
Chciałabym kupić kartridże, ale mam urządzenie kupione gdzieś indziej. Czy kartridże w sklepie Maderm Esthetic będą pasować do mojego urządzenia?
Posiadamy w ofercie szeroki wybór kartridży:
– kartridże Pixel do rączek tatuatorskich
– kartridże Pixel wkręcane
– kartridże standardowe (standard niemiecki)
– kartridże nabojowe
Jeśli nie wiesz jaki rodzaj kartridży pasuje do Twojego urządzenia, zadzwoń 574 680 580, sprawidzimy.
Czy mogę przetestować urządzenie przed jego zakupem?
Zadzwoń 536 040 060 – na pewno uda nam się coś załatwić!
Czy mogę zrobić zakupy na raty?
Oczywiście, mamy możliwość sprzedaży na raty. Po więcej informacji oraz kalkulację rat zadzwoń: 574 680 580
Mam problem z urządzeniem do makijażu permanentnego – co mam zrobić?
Zadzwoń 536 040 060
W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 574 680 580